+48 505 441 878 kontakt@coverglass.pl

WIELE ZALET

Jakość wykonania i rozwiązania techniczne mają bardzo duże znaczenie

Zobacz porady na temat wyboru, korzystania i konserwacji zadubów balkonów i tarasów w sytemie COVER GLASS.

Jak wybrać dobrą zabudowę?

Ze względów praktycznych zabudowa daje nam możliwość zaadaptowania balkonu również w okresie zimowym. Zabudowa balkonu jest szczelna i niewrażliwa na opady atmosferyczne, wiatr. Spełnia też funkcję zabezpieczenia przed włamaniem. Zabudowa w systemie bezramowym, ma możliwość umycia poszczególnych tafli szklanych stojąc na balkonie, bez potrzeby wychylania się poza jego obrys, oraz zamknięcia od wewnątrz. Konstrukcja zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie mieszkania, oraz zmniejsza hałas dochodzący z zewnątrz. Po zabudowaniu można bardziej zadbać o roślinność balkonową.

Odporność na obciążenie wiatrem

Mieliście kiedyś Państwo wrażenie, że wiatr wieje z taką siłą, że aż wygina okna, jakby je chciał wyrwać z muru? Pewnie tak. Szczególnie jeśli mieszkacie na wyższych piętrach budynków lub wasz dom stoi w odsłoniętym terenie. W czasie takiej zawieruchy przydaje się ta cecha okna, którą konstruktorzy nazywają potocznie sztywnością, tak też jest w przypadku bezramowej zabudowy balkonów i tarasów. Zaczynają mieć wtedy sens dyskusje o szeroko pojętej statyce konstrukcji bezramowych przeszkleń balkonu. Szklane zabudowy balkonowe Cover Glass dzięki zastosowaniu jako wypełnienie szkła hartowanego grubości 8 mm, wzmocnionych prowadnic wykonanych z aluminium, oraz okuć jezdnych łożyskowanych ze stali nierdzewnej są odporne na bardzo silne podmuchy wiatru.

Wodoszczelność

W  zabudowie Cover Glass tafle szklane łączą się ze sobą na tzw. styk. Nie znaczy to jednak, że stukają o siębie. Każdy profil mocowania szkła posiada specjalną zaślepkę, dzięki której każdy element szklany jest połączony  z kolejnym, tworząc całość. Daje to gwarancję, iż elementy nie będą wibrowały, stukały o siebie podczas silnych powiewów wiatru.
Zaślepki te również pełnią funkcję rozdzielającą poszczególne tafle szkła, tworząc ok. 3-4 mm. szczeliny wentylacyjne, niezbędne do prawidłowej cyrkulacji powietrza na balkonie. Są one jednak na tyle małe, iż nie powodują przedostawania się deszczu do wnętrza balkonu.

Właściwości akustyczne

Każdy po pracy lubi pomieszkać w swoim zacisznym gniazdku. Kłopot w tym, że coraz trudniej znaleźć miejsca, które to zacisze gwarantują. Problemem hałasu występuje na  coraz większych terenach naszych miast. Dotyczy to również obszarów pozamiejskich, leżących w pobliżu ruchliwych tras komunikacyjnych. Chcąc choć w części poprawić komfort mieszkania w takiej okolicy, koniecznością staje zabudowanie balkonu zwiększające izolacyjność akustyczną naszego lokalu. Aby takie przeszklenie  kupić, trzeba koniecznie odnieść się do jego właściwości akustycznych.
Właściwości akustyczne, to w praktyce określenie izolacyjności akustycznej zabudowy balkonu, czyli odpowiedź na pytanie, na ile przegroda jaką jest bezramowe przeszklenie chroni nas przed hałasem zewnętrznym. Przyjmuje się, że odczuwanie hałasu w pomieszczeniu zmniejsza się o 50%, jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego, jaki jest na zewnątrz. Faktyczny i dokładny poziom tłumienia hałasu przez zabudowę Cover Glass można wyznaczyć jedynie wtrakcie badań izolacyjności akustycznej konstrukcji o określonych wcześniej wymiarach.

Izolacyjność akustyczna Bezramowej Zabudowy Cover Glass:

• Dla dźwięku o częstotliwości 100 Hz, redukcja jest na poziomie 6,7 dB
• Dla dźwięku o częstotliwości 2400 Hz, redukcja jest na poziomie 13,5 dB